Sukcesy szkoły

TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

Gratulujemy Karolinie Szwed, która zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież zapobiega Pożarom” na etapie powiatowym!!

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

9 marca uczennica kl. III Nikola Bałos reprezentowała naszą szkołę w gminnych  eliminacjach Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Szkół Podstawowych i Klas Gimnazjalnych organizowanego przez GOK w Stryszawie. W konkursie wzięło udział 19 uczniów w trzech kategoriach. Jury nie miało łatwego zadania, gdyż poziom recytacji był bardzo wyrównany. Uczestnicy dostarczyli słuchającym wielu wrażeń artystycznych, prezentowali doskonałą dykcję, intonację, dobór tekstów i dojrzałość interpretacji.
  Gratulujemy udziału!

TURNIEJ SZACHOWY

Gratulujemy uczennicy Sylwii Pietraszko zajęcia II miejsca w kategorii juniorek w X OTWARTYM TURNIEJU SZACHOWYM ZIEMI SUSKIEJ,  który był rozgrywany 22 lutego 2018r. w Suchej Beskidzkiej.

TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

7 lutego uczniowie naszej szkoły w składzie Pola Paterek, Karolina Szwed, Radosław Graca, Bartosz Spyrka brali udział w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież zapobiega Pożarom”.

Karolina Szwed zajęła II miejsce i awans do eliminacji powiatowych. Gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów, a pozostałym uczniom dziękujemy za udział!

GMINNE ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM

8.12.2017r. uczniowie naszej szkoły:  Karolina Szwed, Joanna Kołtyś, Agnieszka Wiktorowicz, Bartosz Spyrka, Mateusz Bodzek i Miłosz Pochopień brali udział w GMINNYCH ZAWODACH
W TENISIE STOŁOWYM.

Najlepiej spisały się dziewczyny:  Karolina Szwed i Joanna Kołtyś zajęły II miejsce w zawodach drużynowych, natomiast indywidualnie Karolina zajęła III miejsce i awansowała do etapu powiatowego. Gratulujemy dobrych wyników, wszystkim uczestnikom dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

TURNIEJ PIERWSZEJ POMOCY

8 września 2017r. drużyna naszej szkoły w składzie Pola Paterek, Joanna Kołtyś, Karolina Szwed i Piotr Bulicz zajęła III miejsce w MIĘDZYSZKOLNYM TURNIEJU PIERWSZEJ POMOCY
w ramach III PODBABIOGÓRSKICH ZAWODÓW RATOWNICZO - GAŚNICZYCH LACHOWICE 2017
,

które odbywały się pod patronatem WÓJTA GMINY STRYSZAWA.

Gratulujemy!

KONKURS PLASTYCZNY SPSK

Amelia Szwed, uczennica kl. III otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym rozstrzygniętym w Częstochowie, 19.06.17r. Temat pracy : Droga do nieba, droga do piekła. Gratulujemy.

KONKURS EKOLOGICZNY

28.04 2017r. uczennica naszej szkoły, Nikola Pochopień, odebrała nagrodę za zajęcie III miejsca w konkursie na Plakat Ekologiczny zorganizowanym w ramach XI Festiwalu Ekologicznego " EKO - 2017. W kierunku natury - chrońmy bioróżnorodność". Gratulujemy!

TENIS STOŁOWY

9.12.2016r. uczniowie klasy IV- V: Joanna Kołtyś, Karolina Szwed, Agnieszka Wiktorowicz, Mateusz Bodzek, Bartosz Spyrka i Miłosz Pochopień, uczestniczyli w gminnych zawodach w tenisie stołowym, który odbył się w Gimnazjum w Lachowicach.                                                  Joanna Kołtyś i Karolina Szwed zajęły II miejsce w kategorii tenis stołowy - drużynowy.

I MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ PIERWSZEJ POMOCY

9 września nasi uczniowie w składzie: Karolina Szwed, Pola Paterek, Joanna Kołtyś, Piotr Bulicz brali udział w I Międzyszkolnym Turnieju Pierwszej Pomocy.

Zawody odbywały się pod Honorowym Patronatem wójta gminy Stryszawa Pana Rafała Lasek oraz komendanta KP PSP w Suchej Beskidzkiej
mł. bryg. Krzysztofa Okrzesik.

Rywalizacja rozpoczęła się od testu teoretycznego z zakresu pierwszej pomocy. Następnie młodzież udała się na boisko sportowe przy Gimnazjum nr 2 w Lachowicach, gdzie konkurowali na ścieżce składającej się z pięciu zadań praktycznych. Młodzież musiała zmierzyć się z takimi zadaniami jak atak padaczki, krwotok z nosa, złamanie nogi zadławienie oraz zatrzymanie akcji serca. Po turnieju wszyscy udali się pod komendę PSP w Suchej Beskidzkiej, gdzie nastąpiło rozdanie nagród wśród uczniów startujących w turnieju pierwszej pomocy. Organizatorzy byli zaskoczeni wysokim poziomem wiedzy i umiejętności uczniów, zwłaszcza ze szkół podstawowych.
W kategorii szkół podstawowych nasza drużyna zajęła IV miejsce, brawo!

Na uczestników czekały różne atrakcje, m.in. gry i zabawy, pizza, a ok. godz. 18 wszyscy wyruszyli  w paradzie wozów strażackich z obstawą motocyklistów z powiatu suskiego na miejsce przegrupowania
w Lachowicach.

Kontakt

• Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Kurowie